Geoblog.pl    vviolek    Podróże    LifeStyleBreak czyli ucieczka w inny, nieznany swiat!    Wiza do Indii.

Wiza do Indii.

Nepal
Nepal, Katmandu
Przejechano 19098 km

Dzisiejszy dzien nie moglismy nazwac inaczej. Nie bedzie to zbyt ciekawy opis, gdyz chcemy tu zamiescic informacje na temat skladania wnioskow o wize w ambasadzie Indii w Katmandu. Mamy nadzieje, ze ulatwimy tym, ten skomplikowany proces innym.

Zwlekamy sie wczesnie z lozek, aby pobiec do ambasady Indii, aby zlozyc wnioski na wize. Po drodze odwiedzamy bankomat, w celu zaopatrzenia sie w nepalskie rupie, bedace jedyna waluta, ktora mozna zaplacic za wize. Na miejsce docieramy na ponad godzine przed otwarciem. Nie jestesmy pierwsi w kolejce, przed nami stoi juz dziesiec osob. W rekach trzymamy wypelnione wnioski, nasze paszporty oraz zdjecie, koniecznie o wymiarach 2 incze na 2 incze. Wniosek trzeba wypelnic online oraz wydrukowac co najmniej dzien wczesniej. Po otwarciu bram wchodzimy do srodka i pobieramy numerek do kolejki. Po ponad godzinie wzywaja nas do okienka. Okazuje sie, ze blednie wpisalismy adres zamieszkania!?! Podalismy tam nasz adres domowy, a chodzilo o adres w Nepalu, czyli gdzie mieszkamy w czasie wypisywania wniosku??? Szybko biegniemy do biura mieszczacego sie obok, aby wypelnic nowy. W trakcie przychodzily kolejne osoby z tym samym problemem. Jak widac nie tylko my blednie to zrozumielismy. W koncu mamy poprawione juz wnioski i czekamy, az nas zawolaja. Musielismy sie z tym spieszyc, gdyz wnioski przyjmuja tylko do 12-tej. Gdy przyszedl na nas czas, wplacamy oplate nawize i dostajemy informacje o dacie kolejnej wizyty. W ten dzien mamy oddac paszport, aby odebrac go juz z wiza na dzien nastepny.

Tak wiec podsumowujac, czas wyrobienia wizy do Indii w ambasadzie w Katmandu zabiera okolo 10 dni. Koszt za wize to 4150 nepalskich rupii. Ambasade trzeba odwiedzic trzy razy: raz aby zlozyc wniosek, drugi aby oddac paszport, trzeci aby go odebrac. Mozna zalatwic to przez agencje, bez zadnych kolejek i czekania, lecz to sie wiaze z dodatkowym kosztem, ktory moze przekroczyc koszt wizy kilkukrotnie.

EDMUND
EDMUND - 2012-12-28 16:15
BIUROKRACJA JAK WSZEDZIE NA SWOCIE.URZEDNICY WSZEDZIE TO LENIE PATENTOWANE!

vviolek

Wiola & Olek